مشاغل و حرفه های مورد نیاز در سوئد ۲۰۱۶- ۲۰۱۷

[ad_1]

Like

Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود

8053

Vimla Halva Pris i 3mån

در آینده نزدیک چه مشاغلی نیاز به نیروی کار در سوئد دارند؟ آیا با تمام کردن تحصیلاتم به آسانی کار پیدا خواهم کرد؟ آیا چند سال تحصیل در دانشگاه، دبیرستان یا هنرستان های فنی حرفه‌ایی و مهارتی که دارم، مرا به درآمد خوبی میرساند؟ رقابت در حرفه مورد علاقه من در سال آتی چگونه خواهد بود؟
این سوالات شاید برای بسیاری از افراد که در راستای انتخاب رشته و یا حرفه‌ایی هستند، پیش بیاید و پاسخ آنها میتواند نقش مهمی در آینده کاری افراد داشته باشد. به همین دلیل ما بخشی از آخرین گزارش اداره کار سوئد درباره آینده ۴۰ شغل که جامعه به آنها نیاز مبرم دارد، را به زبان فارسی ترجمه کرده ایم. بدون مقدمه به مشاغلی که نیازمند نیروی کار هستند، میپردازیم.

نکات مهم این مقاله
سوئدیفارسیتوضیح
Högskoleyrkenمشاغل آکادمیکحرفه هایی که نیازمند تحصیلات عالیه هستند مانند پزشکی، مهندسی، معلمی،
Hård konkurrensرقابت زیادتعداد نیروی کار بیشتر از موقعیت های شغلی است
Liten konkurrensرقابت کمتعداد نیروی کار کمتر از موقعیت های شغلی است و در نتیجه کمبود نیروی کار احساس میشود.

خلاصه گزارش اداره کار

سوئد تقریبا در تمام زمینه های شغلی، شاهد کمبود نیروی کار است و این کمبود روز به روز افزایش می یابد. مسلما این وضعیت به معنای باز شدن درب های بازار کار به سوی شهروندان این کشور است. اما از طرفی کمبود کارکنان خدمات درمانی و بهداشتی (vårdpersonal) و آموزگاران (lärare) از سایر مشاغل بیشتر به چشم میخورد، به حدی که کشور سوئد در تاریخ خود تا به امروز، چنین فقدانی را احساس نکرده است.
اگر به لیست مشاغل آکادمیک مورد نیاز (با مدرک دانشگاهی) نگاهی بیاندازیم، شغل پرستاری و سپس آموزگاری در بالای این لیست جای دارند. مشاغل دیگری در همین زمینه مانند کمک بهیار (Vårdbiträde) و پرستار بچه (barnskötare) نیز از شانس خوبی برای جذب نیروی کار برخوردار هستند.

طبق این گزارش، مددکار اجتماعی (socialsekretare) نیز شانس بسیار زیادی برای پیدا کردن کار دارند، یکی از دلایل این امر افزایش تعداد پناهجویان در سال اخیر است.

البته این کمبود مختص مشاغل ذکر شده در بالا نیست. مهندسین (ingenjör)، کارگران ساختمانی (byggnadsarbetare) و متخصصین آی تی (IT-specialister) جزء مشاغلی هستند که در لیست کمبود نیروی کار حضور دارند.
در همین حال رقبای کاری بسیار زیادی در انتظار آن دسته از افرادی است که تمایل دارند در رشته های فرهنگی، طراحی و رسانه‌ایی کار کنند.

نکته بسیار مهم در گزارش اداره کار، دارا بودن مدرک دبیرستانی است.

پیدا کردن کار در مشاغلی که نیاز به داشتن مدرک دبیرستانی ندارند، بسیار دشوار است چراکه رقابت در اینگونه شغل ها بالا است. رشته های تاسیسات و ساختمان (bygg och anläggning)، مراقبت و نگهداری (omvårdnan)، صنایع (industri)، ماشین و حمل و نقل (fordon och transport) آینده روشنی خواهند داشت.
طبق این گزارش؛ در سال های اخیر، سوئد شاهد پیشرفت در اشتغال زایی میان متقاضیان کار با پیشینه خارجی بوده است.

مشاغل و حرفه های مورد نیاز در سوئد

برای دیدن هر یک از جدول ها روی عنوان کلیک کنید. با کلیک کردن روی عنوان سوئدی، به صفحه توضیحات اداره کار درباره شغل مورد نظر منتقل می شوید.

مشاغل آکادمیک که در سال ۲۰۱۶ کمبود نیروی کار دارند.

مشاغل بدون نیاز به تحصیلات عالیه که در سال ۲۰۱۶ کمبود نیروی کار دارند.

مشاغل آکادمیکی که در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ رقابت میان جویندگان کار در آن مازاد بر نیاز است.

در سایت اداره کار، میتوانید آینده شغل های مختلف را به همراه توضیحات مختصری درباره شغل مورد نظر مطالعه نمایید. برای اینکار اینجا کلیک کنید. شغل مورد نظرتان را بنویسید و کلید Sök را بزنید.
بعد از انتخاب شغل مورد نظرتان به صفحه توضیحات منتقل میشوید که در سمت راست آن نقشه سوئد وجود دارد. در نقشه سوئد، میزان رقابت شغلی نشان داده میشود. رنگ های تیره نشان دهنده رقابت بالا، و رنگ های روشن نشان دهنده رقابت کم است.
برای مثال ما شغل شیشه بری را جستجو کردیم. در عکس زیر میبینید که استان Västra Götaland و استکهلم، سفید هستند و این بدین معناست که رقابت در این شهرها بسیار کم است و در نتیجه شانس پیدا کردن کار بیشتر از شهرهای دیگر می باشد.
آینده شغلی حرفه شیشه بری در سوئد

منبع: اداره کار سوئد

Vimla Halva Pris i 3mån
Like

Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود

8053

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *